CouchDB 2.0.0-1 Ubuntu, Debian ve daha fazlasında nasıl kurulur!

mcsbey

Paylaşım Ekibi

İtibar Puanı:

Merhaba! Bu eğitici yazı, CouchDB'yi linux dağıtımına ayarlamanıza yardımcı olacaktır. Ancak bunu yalnızca Ubuntu'da test ettim, bu nedenle kilometreniz Debian'da denemek için bazı insanlar edinene kadar değişebilir!
Lütfen bunun sunucunuzu nasıl kuracağınıza dair bir rehber olmadığını ve bu
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
tam olarak bununla ilgili başka bir öğretici olduğunu unutmayın .
Adım 1) Bağımlılığın Kurulumu
Sunucunuza SSH ile devam edin. Önce bir miktar bağımlılık yüklemeliyiz. Başlayarak bunu yapabilirsiniz:
sudo apt-get --no-install-recommends -y install \

Şunu takip et:
build-essential pkg-config erlang \

Ve sonra:
libicu-dev libmozjs185-dev libcurl4-openssl-dev

Kolay.
Adım 2) CouchDB 2.0.0-1'i yükleyin
Tamam, bağımlılığınız hazır olduktan sonra, CouchDB'yi sunucunuza kurmak için kullanacağınız gerçek dosyaları edinmeye devam etmemiz gerekir. Yazarak başlayın:
mkdir temp

ve bunu takip et
cd temp

sonra
wget
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

sonra
sh install-couchdb.sh

Kredi:

Soruları cevaplayın ve istendiğinde [Tek Düğüm] 'ü seçin.
Adım 3) Çalıştığını onaylamak.
Bu noktada kurulmalı ve çalışmalıdır, ancak henüz kurulmamıştır. Sunucuya dışarıdan erişiyorsanız, kendi kişisel masaüstünüz ve uzak bir sunucunuz gibi, hikayenin bu noktasında dış dünyadan korunan CouchDB Fauxton paneline erişemezsiniz.
Yazmak isteyeceksiniz:
curl localhost:5984

ve geri döneceğini umuyorum:
{"couchdb":"Welcome","version":"2.0.0","vendor":{"name":"The Apache Software Foundation"}}

Öyleyse, BÜYÜK, değilse, sunucunuzu yeniden başlatın ve aşağıya göndermeden önce tekrar deneyin. Teşekkürler. Oh, ve bir şey daha. Tür:
netstat -anlp | grep 5984

ve dönüp dönmediğine bakın:
tcp 0 127.0.0.1:5984 0.0.0.0:* LISTEN 3362/beam

Bu aşamada iseniz şimdiye kadar iyi görünüyor.
Adım 4) CouchDB'yi kurma
Bu noktada birkaç şey yapmanız ve bazı yapılandırma dosyalarını düzenlemeniz gerekecektir. Normalde bu daha kolay olurdu, ancak bunu uzaktan yapıyoruz ve bu eğitimin uğruna, sizi yerel olarak nasıl yapacağınızı izlemeyeceğim… CouchDB ekibi tarafından sağlanan rehberler var.
Local.ini'nize girip bazı şeyleri düzelteceksiniz. Bu noktada, her şey bir önceliğe sahip olmalıdır:
;

Bu, yorumlandığı anlamına gelir. Şimdi yazmalısınız:
nano /opt/couchdb/etc/local.ini

Ve editör açılmalı. Oklarla gezin.
Öğreticinin bu bölümü için sadece 2 şeyle ilgileniyoruz. İlki, [chttpd] bölümüne gidin ve hemen önceki yarı kolonu kaldırın:
bind_address = 127.0.0.1

Ardından 127.0.0.1'i 0.0.0.0 olarak değiştirin. Bu noktada, local.ini [chttpd] bölümünüz şöyle görünmelidir:
[chttpd]
;port = 5984
bind_address = 0.0.0.0
; Options for the MochiWeb HTTP server.
;server_options = [{backlog, 128}, {acceptor_pool_size, 16}]
; For more socket options, consult Erlang's module 'inet' man page.
nano /opt/couchdb/etc/local.ini
;socket_options = [{recbuf, 262144}, {sndbuf, 262144}, {nodelay, true}]
Lütfen bunu kopyalamayın / yapıştırmayın, ne yaptığınızı bilmiyorsanız, işleri karıştırır. Bu yüzden sana bu dersi yazıyorum
: Slight_smile:

Henüz bitmedi ve ok tuşlarını kullanarak local.ini'nin ÇOK ALTINIZI gezinmek gerekir. Varsayılan bir yönetici hesabı görmelisiniz. Kullanıcı adınızı / şifrenizi neye uygun olduğunuza göre ayarlamanızı ve ardından SEMI-KOLONU ÇIKARIN, böylece daha fazla yorum yapmamasını tavsiye ederim. Örneğin, varsayılan:
;admin = mysecretpassword

Kaldır ; karakterini girin ve şifreyi daha güvenli bir şeyle değiştirin. Biçimi unutmayın
username = password

örnek:
admin = correcthorsebatterystaple

Ayrıca lütfen bu şifreyi kullanmayın, popüler bir XKCD çizgi romanından

İşiniz bittiğinde, bu local.ini dosyasından Yazmak isteyeceksiniz. Tuşuna basarak bunu yapabilirsiniz:
CTRL + O

ardından tuşuna basarak
ENTER

ve ardından düğmesine basarak:
CTRL + X

Son ve son adımımız için dış dünyaya düzgün bir şekilde bağlanabilmesi için CouchDB'yi yeniden başlatmanız gerekiyor. Bunu yazarak yapın:
/etc/init.d/couchdb restart

Bu noktada, siz yazarak CouchDB’ye erişebilmeniz gerekir:
yourserverip:5984/_utils/

Adım 4.5) Başlatma / Durdurma
Yazabilirsin:
/etc/init.d/couchdb stop
/etc/init.d/couchdb start
/etc/init.d/couchdb restart

CouchDB'yi panelden daha iyi yönetmek için!
Son!
Tebrikler. Artık bitirdiniz ve artık Linux sunucunuzda CouchDB bulundurmanın lüksünün tadını çıkarabilirsiniz! Unutmayın, CouchDB'yi yükledikten ve kullanıcı arayüzü içinde gerçek bir kullanıcı hesabı ayarladıktan sonra, local.ini dosyasına geri dönüp bu kullanıcı adı / şifresini kaldırmanın akıllıca olacağını unutmayın!
Herhangi bir sorun varsa, yorumlarda aşağıya göndermek için çekinmeyin! Birisi yardım edebilmelidir
: Slight_smile:

Kredi:
  • IRC: rnewson:
    @ freenode
Dosyalar için kaynak:
  • Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
Bağımlılığın kaynağı:
  • Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)