Önemli Ems Kuralları

TexasMuhtarı

Standart Üye
1-) Doktorlar çatışma alanına giremez.
2-) Polislerin, acil 911 hattına bilgi vermesi durumunda, polis ile çatışma esnasında ölen herhangi birini kaldıramaz. Doktor çatışma bitip bitmediğine dair Koordine Merkezinden bilgi alıp gerekli Müdahaleyi yapabilir. Koordine Merkezinde yeterli personel yoksa 911 hattında gerekli bilgiyi alabilir.
3-) İlk yardım yapılacak kişi suçluysa ve bölgede polis ekipleri varsa güvenlik güçleri gözetiminde hastaya müdahale yapılacaktır.
4-) Doktorlar mesaide iken DİSCORD telsiz odalarında bulunmak zorundadır.
5-) Doktorlar sunucu içerisinde dokunulmazdır. Fakat dokunulmaz olduklarını rol esnasında belirtemezler.
6-) Doktorlar kendi ambulanslarını başıboş bırakamazlar.
7-) Doktorlar polisle iş birliği içerisindedir. İhbar etmek istediğinde uygun bir şekilde, kişilerin isimlerini vermeden (ghost yapmadan) ihbar etmelidir.
8-) Doktorlar taksicilik yapamazlar. Bir yere gitmek isteyen kişileri taksicilere yönlendirmelidir.
9-) Doktorlar emir komuta sistemine uygun davranmalıdır.
10-) Oyuna ilk giren kişi kimse komuta ondadır. Eğer Pratisyen Doktor ise üst rütbesi gelince komutayı devretmelidir.
11-) Bir çete çatışmasın'da kazanan tarafın emirlerini dinlemek zorunludur.
12-) Doktorlar devriye aracı ve doktor kıyafeti olmadan devriye atması yasaktır.
13-) Sadece Sağlık Bakanı ve Sağlık Bakanı Yardımcısı Sivil araç ve Sivil kıyafetle gezebilir.
14-)İllegal iş yapılan alanlardan gelen ihbarlara sadece polis eşliğinde gidilmelidir.Polis yoksa sohbetten Polis olmadan gelemem diye haber verilmelidir.
15-)Her türlü illegal iş kesinlikle yasaktır.Çiğneyen olursa affı olmaz.
16-)Rütbe komuta sistemi olduğu için kendinizden üst rütbelilere karşı saygınzı ve resmiyetinizi koruyun.Üst rütbenizin verdiği komutu yapmak zorundasınız.Üst rütbelerde kimseyi ezmeden kırıcı olmadan işini yapmalıdır aksi taksirde rütbesi düşürülecektir.
17-) Öldüm,bittim,yandım,acil gel gibi vb ihbarlara gidilmeyecektir. Rollü ihbarlara gidilecektir örnek: (galeri önünde trafik kazası oldu ekip yollarmısınız ? , motorla yolda giderken tekerlek kaydı düştüm ayağımı oynatamıyorum gelebilir misiniz ?) bu tarz rollü ihbarlara gidilecektir.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Hakkımızda

FiveMTurkey.com, 2019 yılında hayata geçirilmiş bir projedir. FiveM GTA5 Serverleri için kurulan, yardımlaşma ve dökümanların paylaşıldığı bir platformdur.

Telif Hakkı

T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin 2.ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!