FiveM sunucunuza araç ekleme hakkında basit eğitim [Eklenti / Değiştirme]

mcsbey

Paylaşım Ekibi

İtibar Puanı:

Herkesin sunucularına farklı türdeki özel araçların nasıl ekleneceği hakkında anlayabileceği basit bir eğitim oluşturmak istedim . Bu makale esas olarak FiveM'in geliştirilmesine girmek isteyen ancak daha önce hiç çalışmadığı kişiler içindir. Bu eğitimde 2 bölüm olacak. Dediğim gibi, bu çok basit ve herkes yapabilir!
Şablonumun kullanılmasını tavsiye ederim, böylece tüm dosyaları kendiniz yapmak zorunda kalmazsınız: (Bazı wannabe rmoderator yazımı yanlış bir şekilde taşımaya karar verdiğinden, doğrudan doğrudan indireceğim:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
(789 Bytes) )
Kısım I. Araçları Değiştirme
Sunucunuza koymak için en kolay araç türü olabilir, araçların değiştirilmesi yalnızca araç dosyalarının kendisini gerektirir (indirmeye dahil edilen .yft ve .ytd dosyalarında olduğu gibi). İndirme işleminin herhangi bir .meta dosyasıyla gelip gelmediğini aşağıya bakın .
Birinci adım - aracınızın adı için bir klasör oluşturun. Bu istediğiniz bir şey olabilir, ancak daha sonra ihtiyacımız olacak şekilde basit tutmanızı tavsiye ederim.
İkinci adım - Bu klasörün içinde, 'stream' etiketli başka bir klasör oluşturun. YFT ve YTD dosyalarını sürükleyip 'stream' klasörüne bırakın. Bu, FiveM'e, kaynağı sunucu dosyalarınıza koyduğumuzda araçları sunucunuza aktarmasını söyler.
Üçüncü adım - Orijinal klasöre gelene kadar geri gidin ('stream' içine yerleştirilen klasör). Sağ tıklayın> yeni metin belgesi. Bu belgenin içine aşağıdaki metni yapıştırın:
resource_manifest_version '77731fab-63ca-442c-a67b-abc70f28dfa5'

files {

}

data_file '' ''

client_scripts 'vehicle_names.lua'

Dosya> farklı kaydet> __ resource.lua (İki alt çizgi!)
Oradan, yeni kaynağınızı sürükleyip sunucu kaynaklarınıza bırakın ve sunucunuza 'start (foldername)' ekleyin.
Badda-bing, Badda-bom. Bir kaynak değiştirdiniz!
Bölüm II Eklenti Araçlar
Eklenti araçlar, araç dosyalarının kendilerini (indirmeye dahil edilen .yft ve .ytd dosyalarında olduğu gibi) ve 1-4 .meta dosyalarında gerektiren varlıklardır. Bunlar biraz daha karmaşık ve biraz zaman alabilir.
Birinci adım - aracınızın adı için bir klasör oluşturun. Bu istediğiniz bir şey olabilir, ancak daha sonra ihtiyacımız olacak şekilde basit tutmanızı tavsiye ederim.
İkinci adım - Bu klasörün içinde, 'stream' etiketli başka bir klasör oluşturun. İndirme bir RPF dosyası (öfke paketi dosyası) ile birlikte gelirse, çalışabilmek için
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
ihtiyacınız olacaktır . Gerekirse, bu konuda bir öğretici google edebilmelisiniz. Değilse, değiştirme eğitiminden ikinci adımı tekrarlayın. YFT ve YTD dosyalarını sürükleyip 'stream' klasörüne bırakın.
Üçüncü adım - Temel klasörünüze girene kadar geri gidin. Sağ tıklayın> yeni metin belgesi. Bu belgenin içine aşağıdaki metni yapıştırın:
resource_manifest_version '77731fab-63ca-442c-a67b-abc70f28dfa5'

files {
'vehicles.meta',
'carvariations.meta',
'carcols.meta',
'handling.meta',
}

data_file 'HANDLING_FILE' 'handling.meta'
data_file 'VEHICLE_METADATA_FILE' 'vehicles.meta'
data_file 'CARCOLS_FILE' 'carcols.meta'
data_file 'VEHICLE_VARIATION_FILE' 'carvariations.meta'

Dosya> farklı kaydet> __ resource.lua (İki alt çizgi!)
İndirme / rpf dosyasına geri dönün ve indirmeye dahil olan tüm .meta dosyalarını temel klasörünüze sürükleyin. Bir carvariations.meta dosyası içermiyorsa, 'carvariations.meta' ve data_file 'VEHICLE_VARIATION_FILE' 'carvariations.meta'yı __resouce.lua adresinizden kaldırın. Her meta uzantılı dosya için bunu yapın gelmez sayılabilir.
Oradan, yeni kaynağınızı sürükleyip sunucu kaynaklarınıza bırakın ve server.cfg dosyasına 'start (foldername)' ekleyin.
Eklenti bir kaynak yarattınız!

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)