[Kullanımdan kaldırıldı] [Eğitim] Bir Linux Sunucusu Nasıl Kurulur (Ubuntu 16.04) Baştan Sona!

mcsbey

Paylaşım Ekibi

İtibar Puanı:

CFX kullanımdan kaldırıldığından bu yana yazarın isteği üzerine kilitlendi
Merhaba, FiveM'in tamamen taze bir Ubuntu kurulumuna nasıl kurulacağına dair derinlemesine ve “Noob Dostu” bir rehber sunuyorum, çünkü çoğunlukla birkaç adımda bile olsa birçok adımı bulmakta zorlandım. Discord sunucusundaki müthiş üyeler.
Ancak, bu öğreticinin Ubuntu 16.04'e yönelik olduğunu söyleyerek önsözleneceğim, ancak bu tavsiyeyi takip ettiğinizde, bu tavsiyeyi Debian 8'e de geçirmeniz gerektiğini varsayalım. Bu daha yeni insanlara yöneliktir, bu yüzden konu hakkındaki bilginiz hakkında çok fazla varsayımda bulunmayacağım (Siz iyiliğe geri döndüğünüz sürece).).
*** Bu eğitimin tamamı için sunucunuza SSH / FTP uygulamasının nasıl yapıldığını bildiğinizi varsayacağım. ***
Uyarı: Depoların nasıl çalıştığının doğası gereği, yapıları değişebilir ve bu eğitim, gelecekte biraz bacak çalışması yapmanızı ve Depo ile doğru bağlantıyı aramanızı gerektirebilir. Mono 4.8.1'de en iyi şekilde çalışır.
Gereksinimler:
  • Sunucunuzda Root erişimi edinin!
  • Güncellediğinizden emin olmak için Güncelle / Yükselt!
apt-get update && apt-get upgrade

• Dosyaları kolayca indirmenize izin veren wget dosyasını yükleyin!
apt-get install wget

• Kaynak kodunu, çok fazla çaba harcamadan kolayca derlemenizi sağlayan make'i yükleyin!
apt-get install cmake

• Ayrıca bu eğitimin derleme kısmı için de bir gereklilik olan g ++ 'ı yükleyin!
apt-get install g++

• Sakın unutma! İstendiğinde Enter tuşuna bastığınızdan (veya 'Y' yazıp Enter tuşuna basın).
Adım 1) Mono 4.8.1'i İndirme, Derleme ve Kurma
/ Home / dizininize gitmek isteyeceksiniz. Bunu yazarak kolayca yapabilirsiniz :
cd /home/

Daha sonra, Mono 4.8.1 kaynak kodunu indirmek isteyeceksiniz. Bunu yazarak yapabilirsiniz:
wget
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

İndirmek için bekledikten sonra, şunu takip etmek istersiniz:
tar xvjf mono-4.8.1.0.tar.bz2

Doğru dizine taşın:
cd mono-4.8.1

Tür:
./configure

O zaman bunu takip et:
make

Bir önceki adım biraz zaman alacaktır. Bu arada kahve ya da başka bir şey almaktan çekinmeyin. Bu bölümün ikinci kısmı için
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
ve katkısına doğrudan bir link en altta olacak. Derleme bittikten sonra, g ++ yüklüyse hata vermemiş olmalısınız. Herhangi bir devam ederse, lütfen yorumlarda bana bildirin.
Ardından koşmak isteyeceksiniz:
sudo make install

Tebrikler. Şimdi Mono 4.8.1 kurulu ve Ubuntu 16.04 Sunucunuzda çalışıyor!
Bunu çalıştırarak onaylayabilirsiniz:
mono --version

Adım 2) FiveM Sunucunuzu Kurun!
Daha sonra, FiveM'i indirmek isteyeceksiniz ve bunu burada yapabilirsiniz:
  • Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
Şimdilik cfx-server.7z dosyasını açıp “/ cfx-server /” isimli tanıdık bir klasörde saklamak isteyeceksiniz. Hangi sunucu sürümünün en güncel olduğu ile ilgili resmi kurulum kılavuzlarını izleyin, şahsen içeri girmenizi ve bazı ayarları değiştirmenizi öneririm:
citmp-server.yml

Daha da önemlisi, sunucunuzun şifresi / adı.
Bu noktada, tercih ettiğiniz FTP istemcisini başlatmanızı ve root / admin hesabınızı kullanarak sunucunuza bağlanmanızı öneririm. Daha sonra sunucu tarayıcısını kullanarak / home / dizininize gidin (Filezilla'da, bu Sağ taraftaki penceredir).

Cfx-server klasörünü / home / dizinine sürükleyin, artık FiveM sunucusunda Ubuntu Sunucunuzda “kurulu” olacak!
Bu noktada çoğunlukla yapılır, ancak sunucunuza erişebilmeniz için yapılması gereken son bir adım vardır.
Adım 3) Kriterlerinizi güncelleme!
Neyse ki bu son adım süper basit, ama çok önemli. Sunucunuza katılmaya çalıştığınızda bir TrustFailure sorunu yaşarsanız, bunun nedeni bu adımı izlememenizdir!
Yazmak isteyeceksiniz:
sudo cert-sync /etc/ssl/certs/ca-certificates.crt

Bunu takiben,
apt-get update && apt-get upgrade

Adım 4) Sunucunuzu Çalıştırın!
Artık sunucunuzu, cfx-server klasörünüze giderek başlatabilirsiniz:
cd /home/cfx-server/

ve yazarak:
./run.sh

Komutuna basarak da kapatabilirsiniz:
CTRL + C

4.5. Adım (İsteğe bağlı)
Alternatif olarak, sunucunuzu… sanal bir SSH oturumunda çalıştırabilirsiniz; bu, sunucuyu otomatik olarak kapatmadan ana oturumdan çıkmanızı sağlar. Bunu yazarak yapabilirsiniz:
screen

Bu, SPACE tuşuna bir kaç kez basmanızı isteyecektir, fakat genel olarak yeni “Ekran” a girdiğinizde, her şey nispeten tanıdık gelecektir. Aradaki fark, bu sanal bir ekran.
Bu oturumda tekrar sunucu klasörünüze gidebilir ve sunucuyu buradan çalıştırabilirsiniz. Ayrıldığınızda çıkan fark, çalışmaya devam edecek. Bu oturumdan çıkmak için komuta basmanız yeterlidir:
CTRL + A + D

Ve ana terminale döndüğünüzde oturuma yeniden katılmak için şu komutu kullanabilirsiniz:
screen -r

Sonuç
Bu olmalı! Artık yeni ve işlevsel bir FiveM sunucusunun gururlu sahibisiniz! Sorularınız, endişeleriniz veya sorunlarınız varsa, yorumlarda bana bildirin; sonunda size geri döneceğim! Bütün bu sunucu-yönetici işlerinde kendimi çok iyi görmüyorum, fakat bulduğum bilgilerin adım adım rehberini / derlemesini derhal göndereceğimi düşündüm. umarım kurulum ve bu harika projenin tadını çıkarın!
Söz verdiğim gibi, kredi ve referans:
  • Eric (Bir Skype Arkadaşı)
  • Blizzn (Discord)
  • Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.
    (Discord)
  • KNG (Uyuşmazlık)

Ve kaçırmış olabileceğim herhangi biri.
Bu kadar ileri gittiğin için teşekkür ederim
: Wink:

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)