Rehber [Nasıl Yapılır] Özel silahlara isim ekleme !

Bayram Mentes

Standart Üye
Bugün size eklenti silahlarınızın isimlerinin nasıl yayınlanacağını göstereceğim.

1. Adım. Yeni bir kaynak klasörü oluşturun ve bir __resource.lua dosyası oluşturun

Adım 2. “client.lua” adında bir LUA dosyası oluşturun ve __resource içerisinde aşağıdaki şekilde referans verin:

Not: bildirim sürümü gerekli değildir

görüntü

Adım 3: client.lua'da şu betiği kullanın:

Citizen.CreateThread(function()
if IsWeaponValid(WEAPON HASH HERE) then
AddTextEntry(WT_WEAPONNAME, 'NAME YOU DESIRE')
end
end)

WEAPON HASH'ini almak için, ismini vermek istediğiniz silahın silahlarına gidin ve Silahının en üstünde bulunan silah için belirlediğiniz adı kopyalayın.

görüntü

Sonra OpenIV'i açın, araç çubuğundan “Araçlar” da bulunan Karma Jeneratör'e gidin ve adı WeaponInfo'dan yapıştırın

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

WT_WEAPONNAME adlı parçayı almak için, adının akışını yapmak istediğiniz silahın silahına gidin ve HumanNameHash'ı arayın (örneğin Katana için WT_KATANA koydum)

görüntü

Orada olanı kopyalamak ve WT_WEAPONNAME olarak client.lua içine koymak isteyeceksiniz

Ör. katana'm için kod şu şekildedir:

Citizen.CreateThread(function()
if IsWeaponValid(3055806197) then
AddTextEntry('WT_KATANA', 'Katana bby')
end
end)

Kaynağı yükledikten sonra şöyle görünür:

Umarım bu, bazı silahlar ekleyip, isimleri istemek isteyenlere yardımcı olur.

Hala ilave silahlar için bazı şeyler düzenleniyor.

Zaman ayırdığınız için teşekkürler.

Hakkımızda

FiveMTurkey.com, 2019 yılında hayata geçirilmiş bir projedir. FiveM GTA5 Serverleri için kurulan, yardımlaşma ve dökümanların paylaşıldığı bir platformdur.

Telif Hakkı

T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin 2.ci fıkrasına göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
Lütfen Javascript'i etkinleştirin!Javascript'i etkinleştirin!