Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ITEM HALİNDEKİ PARA NASIL ENTEGRE EDİLİR

FivemTurkey Çevrim dışı

FivemTurkey 

moderatör
23 Tem 2021
430
391
Diyarbakır
İyi günler

Kendi çevremdeki kişilerdende biliyorum ki bağzı kişiler DISC-ENVANTER deki paranın "item" halinde olması dolayısıyla DISC Sistem kullanmaktan kaçınıyorlar. Haklılarda çoğu script malum sorun yüzünden çalışmıyor. Forumda ve farklı kaynaklarda araştırdım söz konusu sorun ile ilgili hiçbir kaynağa rastlayamadım ve sizler ile paylaşmamın iyi olacağını düşündüm.

Çözümü "new_banking" scriptini örnek göstererek anlatacağım...

Scriptimizin ServerSide ının içerisine giriyoruz

Not : ServerSide scriptinizin hangisi olduğunu merak ediyorsanız __resource.lua veya fxmanifest.lua içerisinde bulunan server_script&server_scripts {} tablosunun içerisine işlenmiş olan .lua uzantılı ismi farketmeyen bir dosyadır.

Yaşadığım Sorun : Bankadan para çekebiliyorum düzgün ve stabil şekilde çalışıyor ancak Para Yatıramıyorum Param Envanterimeden silinmiyor.

Çözüm

1 - ServerSide Scriptimizin içerisine girdik

2 - Sorunum paramın envanterimden silinmemesiydi değilmi.
1. Anahtar Kelimemiz "SİLMEK" silmeye yakın kelimeler nelerdir : "remove" olabilir "erase" olabilir "wipe" olabilir... Peki neyim silinmiyor ? : "Param Silinmiyor." Paraya yakın kelimeler nelerdir : "money" olabilir "cash" olabilir aklıma başka gelmiyor. Ozaman CTRL + F Kombinasyonunu kullanarak Anahtar Kelimelerimizin Kombinasyonlarının Sonuçlarını tek tek aratalım...

3 - Yaptığımız aramalar sonucu "removeMoney" adında bir Trigger bulduk. Muhtemelen aradığımız şeyde buydu

4 - Biz DISC-INVENTORYHUD Kullanıyoruz ve paramız item halinde. Oyuncuların üzerinden Item silmek için kullanılan bir kod mevcut : removeInventoryItem(<'item'>, <miktar-değişkeni>)
Bizim paramızın Item halinde olması dolayısıyla biz buraya "removeMoney" yerine removeInventoryItem(<'item'>, <miktar-değişkeni>) kodunu kullanmalıyız.

5 - Söz konusu kodun parametreleri nasıl olmalıdır ;
removeInventoryItem(<'item'>, <miktar-değişkeni>)
Item yazan yere neyi yok etmek istiyorsak onu yazmalıyız. Bizim silmek istediğimiz şey "Para" itemidir.
miktar-değişkeni yazan bölüme ise ne kadar yok etmek istediğimizi yazmalıyız.
Koyduğu kadarını yok etmesini istiyoruz. Bunu nasıl yapacağınızı bu konuda anlatamam malesef. "new_banking" scriptinde yapımcı bunun kolay yolunu yapmış. Değiken adı : "amount" tur. yani olması gereken kod şu şekildedir

xPlayer.removeMoney('cash', amount)

Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Verdiğim örnekte nasıl yapacağınızı anladığınızı umuyorum. Aklınıza takılan biryer olur ise çekinmeden sorabilirsiniz.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Bu Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam: 1, üye: 0, Ziyaretçi: 1)