[Yol Tarifi] Temel Bilgiler

mcsbey

Paylaşım Ekibi

İtibar Puanı:

Hey millet,
Bu benim programlamaya aşina olan (biraz?) Başkalarına yardım etmeye çalıştığım, ancak
başlamak için bazı yönlere ihtiyaç duyan (“içine atlamak”) FiveM senaryo geliştirme. Ben kendim
birkaç yıldır birkaç dilde programcılığım , ancak başlangıçta doğru kaynakları,
Yerlileri ve / veya belgeleri bulmakta bazı sorunlar yaşadım .
(Evet, belki de doğru yerlere bakmadım, ancak yardım için daha fazla yola sahip olmak her zaman yardımcı olur
: Slight_smile:
)

Bu yüzden başkalarının
FiveM veya lua'da 'fresh'i başlatırken ihtiyaç duyabilecekleri / yapacakları temel şeylere başlamak için' küçük bir genel bakış 'yapmaya karar verdim (Lua varsayarak, en çok kullanacağımız şey bu
olsa da , ben de C # kullanıyorum) çok, burada çoğu lua noktadan daha yararı olacağını AİTTİR
bu 'nasıl yapılır'. (zaten C # ve C # programcıları nasıl uygulanacağını bilecektir bu bilgilerin bakış
herhalde
: Wink:
)
Lua'da yeni misiniz veya bazı lua fonksiyonlarında daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?
Daha sonra aşağıdakileri araştırıp / öğrenerek kendinizi bilgilendirdiğinizden emin olun: Ayrıca, birçok örneği de kapsayan
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

.
** Yerel İşlevler ** ** Temel Sunucu Komutları ** ** Temel İstemci Komutları (F8 konsolu için) **
Daha fazlası Daha fazla yardımcı olabilecek / yardımcı olabilecek daha fazla (ayrıca harici) kaynağım var, kesinlikle
herhangi bir TOS'u ihlal etmeyeceğimi veya “kışkırtmayacağımı” ümit ediyorum, ancak bu bir rakip sitenin eşyası. 'değerli bilgiler' ile birlikte başkaları
da, lütfen
buradaki dış bağlantılarla ilgili veya 'destekleyici' olan
ve kaynak bilgisi ile birlikte başkalarına yardım etmek için burada bulunmadığımı unutmayın .
** Ped ve oyuncu animasyonları ** Resimli SMS Metin Mesajları (ve 'fotoğraf' oynatıcısı) ** Oyuncu Kemikleri (Nesneleri eklemek için) ** ** (Araç) renk listesi, ID'ler, RGB ve İsimler **
Yeni
senaryolar veya oyun modları yaparken oldukça 'hayati' olan ya da kullanışlı bazı diğer kaynaklar / bağlantılar: Oyun haritası / radarda komut dosyalarında veya oyun modlarında kullanılabilecek harita fişleri / simgeler:
Değerli ziyaretçimiz lütfen, içeriği görüntüleyebilmek için Giriş yap veya Kayıt ol anlayışınız için teşekkürler.

Nesnelerim listesi (böylece programlamayı
biraz daha kolaylaştırmak için nesne adlarına
daha kolay
:

Tarafından harika bir araçtır
gelişimini desteklemek ve oyunda nesneleri / varlık en algılamak için

Not: Bu bir 'biraz sinir bozucu' olabilir her ikisi de birbirlerinin cevap beri Menyoo ile birlikte kullanmak için
sen / için olanlar değiştirmelisiniz böylece keymappings rahatınız;).
Şahsen menyoo menüsünü öneririm çünkü nesnelerin yerleştirilmesinde 'Freemode'u kullanmak kolaydır.
Rehberlik ve yol göstermek için ÇOK başka şeyler var ama sonra bitmeden haha
devam edebilirim, Forumda sadece arama işlevini kullanın ve bir çok yardım ve bilgi bulacaksınız.
Kaçırmış olabileceğim başka yönler varsa, bunlara da dahil edilmelidir, lütfen bana
bildirin. Yine de bu, "komut dosyası yazmayı öğrenmek" DEĞİLDİR, ancak
(doğru) verilere bakacağınız yerleri bilerek, "işe koyulabilmeyi" (çok) daha hızlı yapabileceğiniz kaynaklara yönlendirmeniz anlamına gelir.

Lütfen uzun zamandır programladığımı unutmayın, bu yüzden
aranacak önemli yönlerden bahsetmeyi unutmuş olabilirim , ancak bunun “ikinci doğa” haline gelmesinden kaynaklanıyor olabilir.
Önemli talimatları unuttuysam, lütfen bana bildirin ve zamanım olduğunda bunları eklemeye çalışacağım.

Bu yazının tepesinde bunun '
yeni başlayanlar için' olmadığını söylese de, burada yeni başlayanlar için bazı ek önerilerde bulunmak istiyorum.

** Kesin tavsiye sözleri (ilgisini çekebilecek kişiler için / toplam yeni başlayanlar;)) **
Bu yazının bazıları için biraz yardımcı olacağını umuyorum. Sadece bir veya iki kişiye yardım etse bile, bu amaç haha
Mutlu Komut Dosyası,
VenomXNL
==================================================
EDIT: Tamam, görünüşe göre bu forumda bazı isimler veya sitelerden bahsedilmiyor, sadece
bu makaleyi bir araya getirdiğim zamanın 'yasaklı terimler' ifadesini açıkça ekleyerek harcanmamış olduğunu umuyorum .
Öyleyse, lütfen bana bildirin ve yalnızca tüm konuyu talep edeceğim / sileceğim (
her şeyi daha iyi olduğu için yine de FiveM ile ilgilenen FiveM betiklerine yardım etmeye çalışırken, sadece 'rakip sansürleme' için hepsini yeniden yazmayacağım
: Stuck_out_tongue:
)